^Yukarı Çık
  
  
  
Get Adobe Flash player

Facebook

Form Girişi

Hava Durumu

Konya °F
Karatay °F
Selçuklu °F
  24.07.2021 Ferienhaus Ostsee

Resimler

Öğretmenler Günü

Öğretmen sevgi çağlayanıdır. Tebessümünden, konuşmasından ve bütün hareketlerinden hep sevgi akar. Öğrencisinin gönlü bu sevgi pınarından beslenerek gülistan olur. Millî ve mânevi değerler öğretmen sayesinde toplumda neşvü nema bulur.

“Hiç bilenlerle, bilmeyenler bir olur mu?”( Zümer, 39/9)buyuran İslam dininin

öğretmenleri de bilmenin mes’uliyeti içinde tüm zorluklarla mücadele ederek hizmet verirler.

“Geçmişini tanımayan geleceğini tayin edemez.
Nefsini terbiye etmeyen neslini terbiye edemez.
Önünü iyi görmeyenler sonunu iyi göremez.
Kendini bilmeyenler başkasına bir şey veremez.” düsturlarını özlerine sindirmiş ve bu görevi aşkla yapmaya gönüllü olmuşlardır.

Öğretmenlik fedakârlık ister; öğretmenlik sabır ister; öğretmenlik özveri ister; öğretmenlik muhabbet ister; öğretmenlik liyâkât ister; öğretmenlik ince ve derin düşünce ister; öğretmenlik bitmek tükenmek bilmeyen enerji ve adanmışlık ister…

Öğretmenlik sıradan bir meslek değil insan yetiştirme san’atıdır; peygamber mesleğidir.

Öğretmen sadece okul gibi dar bir mekâna sığmayan; her yerde, her mekânda Hakk’ı söyleyen Hakk’ı konuşan, bildiğini aktaran ve öğretmekten zevk alan, gayesi para kazanmak değil insan yetiştirmek olan, öğretmeyi büyük bir titizlik ve mes’uliyet duygusuyla aşkla yapan bir gönül eridir…

Öğretmen, kimi zaman evde çocuklarını yetiştiren bir anne veya baba, kimi zaman camide cemaatini toparlayan bir imam, kimi zaman Kur’an Kursunda ders veren muallim, kimi zaman okul ve üniversitelerde öğrenci yetiştiren hoca veya profesör, kimi zaman da sırf Allah rızası için talebelerine bildiğini aktaran isimsiz kahramanlardır.

Şu dünyada her şey unutulur ama bir öğretmeninizin sıcacık bir tebessümle başınızı okşamasını asla unutamazsınız. O okşamada dünyalara değişmeyeceğiniz muhabbet iksiri mevcuttur. Öğretmen muhabbet iksirini talebesinin gönlüne gergef gibi işleyerek onun gönlünü fethetmeyi bilendir. Bizler de: “Bana bir harf öğretenin hizmetçisi olurum.” diyen Hz. Ali’nin anlayışıyla, öğretmenlerimizin kıymetini bilip onları baş tâcımız yapmalıyız.

Bizlerin yetişmesinde emeği geçen, başta ebeveynlerimiz olmak üzere tüm öğretmenlerimizin, değerli hocalarımızın ellerinden öpüyor, şu an görevinin başında, emekli olan veya vefat etmiş tüm öğretmenlerimize hayır dualarımızı gönderiyoruz. Bu günün vesilesiyle bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü tebrik ederiz.

Copyright © 2016. Özel Cennet Yolcuları Gündüz Bakım Evi Ve Çocuk Kreşi 0553 100 70 90